8-15 Ekim Haftalık burç yorumları (Venüs retrosunun burçlar üzerindeki etkileri)

8-15 Ekim Haftalık burç yorumları (Venüs retrosunun burçlar üzerindeki etkileri)


*Öncelikle Venüs retrosu genel etkilerini okumak için buraya göz atmalısınız :)

*2018 Venüs retrosunun etkin olduğu-olacağı tarihler 5 Ekim-21 Kasım 

Koç ve yükselen Koç burcu

Koç ve yükselen burcu koç olanlar venüs retrosu sürecinde öncelikli olarak ilişkilerinde ve çevrelerinde kurdukları yakınlıklarda fiziksel/duygusal ayrımını iyi yapmalılar zira istenmeyen yanlış ilişkilere girebilir ve beklenmedik şekilde tepkiler görebilirler. Duygusal olduğunu düşündükleri bir beraberliğin duygusallıktan ziyade fiziksel temelli olduğunu öğrenebilirler. Bununla beraber eskiden görüştükleri ancak iletişimi kestikleri kişilerle yeniden bir araya gelme ihtimalleri yüksek olacağından bu kişilerin niyetini iyi anlamadan görüşmemeleri iyi olacaktır. Geçmişte kalmış konularla ilgili sırlar ortaya çıkabilir bununla beraber meraklı ve şüpheci davranışlarıyla çevrelerinde huzursuzluk yaratacaklarından daha gizli hareket etmeleri iyi olacaktır. Her türlü böbrek, üriner sistem, rahim yumurtalık, genital bölge rahatsızlıklarına açık oldukları bu dönemde ilişkilerinde korunmaları önemlidir. Beklenmedik sorunlara, gizli konulardan gelen zararlara da dikkat etmeliler.

Boğa ve yükselen Boğa burcu

Boğa ve yükselen burcu boğa olanlar yönetici gezegenleri Venüs'ün retro sürecinde sık sık duygusal anlamda geri dönüşler yaşayacaklar. Eski sevgililer karşılarına çıkabileceği gibi kendileri de eski sevgililerinin karşısına çıkmak isteyebilir, eskide kalan kapanmamış defterleri kapatmak için uğraşabilirler. Ayrıca bu dönemde yeni insanlarla tanışsalar bile ilişkileri istedikleri boyutta ilerlemeyeceğinden yahut çabuk şekilde sonlanacağından flört evresini uzun tutmalarını tavsiye ederim, aynı zamanda yanlış kararlar alabileceklerini, duygusal anlamda kafalarının karışanileceğini hatırlatmakta fayda var. Geçmişte kaçırılan fırsatlar, şans sonucu elde edilmiş ancak kıymeti bilinememiş konular Venüs'ün geri hareketi boyunca boğa burçlarının yeniden değerlendirmek isteyeceği bir nokta olacaktır. Boğa ve yükselen burcu boğa olan kadınların ise bu dönemde istenmeyen gebeliklere karşı dikkatli olmasında fayda var zira beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirler.

İkizler ve yükselen İkizler burcu

Venüs retro sürecinde ikizler ve yükselen burcu ikizler olanların öncelikli olarak dikkat etmesi gereken konu fiziksel sağlıkları olacak. Eskide kalmış bir rahatsızlıkları nüksedebilir, yeniden bazı sağlık sorunlarıyla ya da ihmal edilmiş konularla uğraşabilirler. Bununla beraber fiziksel görünümlerine takıntılı durumda olacaklar ve değişim istekleri yüksek olacak bu dönemde önemli ameliyat, estetik açıdan yapılacak yeniliklerden uzak durmaları gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Ayrıca spor/diyet gibi geç kalınmış kararlar alabilir, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak çeşitli harcamalar yapabilirler. Bu dönemde evvelden kendisine karşı fazla iyi niyet ve özveride bulundukları eski ilişkileri yeniden ortaya çıkabilir. Benzer şekilde çevrelerinde iyi niyet gösterdikleri kişilerden duygusal tepkiler görebilir yahut bu tür kişilerle duygusal etkileşim içine girebilirler. Sağlık açısından dikkat etmeleri gereken bir nokta daha var, özellikle böbrek, yumurtalık, rahim, üriner sistem, genital bölge rahatsızlıklarına açık durumdalar. Bu dönemde sağlık açısından bu konulara ekstra dikkat etmeleri bunların dışında her türlü keyif verici maddeden uzak durmaları iyi olacaktır.

Yengeç ve yükselen Yengeç burcu

Yengeç ve yükselen burcu yengeç olanlar venüs retro sürecinde varsa duygusal ilişkileri açısından oldukça dikkatli olmalılar zira bir sabır sınavı içinde olacaklardır. Beklentileri yükselebilir ve partnerlerinde istediklerini bulamadıklarını düşünebilirler. Bununla beraber duygusal anlamda geri dönüşler, eski partnerlerin ortaya çıkışı, eski sevgililerine karşı tutarsız yaklaşımlar, gereksiz anı yığılması ve eskide kalan konuların bugüne yoğun etkisi ile karşılaşabilirler. İlişkilerinde hak ve adalet konusu öne çıkacak ve her türlü haksızlığa karşı öfkeyle karşılık verecek durumda olacaklar. Daha evvel iş yaptıkları kişilerden yeniden iş yapma teklifi alabilir, eskiden çalıştıkları iş yerlerinden de yeni tekliflerle karşılaşabilirler. Bunların dışında mevcut ilişkilerinde evlilik teklifi, nişan gibi ilişkiyi daha ileri ve yeni düzeye taşıyacak kararlar alınabilir ve bu anlamda ilerleme kaydedilebilir.

Aslan ve yükselen Aslan burcu

Aslan ve yükselen burcu aslan olanlar için retro sürecinde özellikle çevrelerinde ve yaşadıkları alanda değişiklik ihtiyacı artacak ve ne istediklerini bilmez şekilde değişim uğraşına girişecekler. Ani ve hesapsız şekilde ev eşyaları alabilir, tadilat kararı verebilirler. Bu dönemde fırsat gibi görünen yatırım, ev alım-satım işleri varsa bu noktalarda hataya açık davranışlar gösterebileceklerinden dikkatli olmalılar. Duygusal olarak tatmin olmadıkları hissiyle hareket edecekleri için ilişkileri varsa sık sık tartışmalar ya da ani uzaklaşmalar yaşayabilir, daha fazla mutluluk yaşatacağını düşündükleri kişilere yönelebilirler. Yalnız olan aslan burçları yanlarında biri olmamasının eksikliğini bu evrede yoğun şekilde hissedecek ve bu hisse göre hareket edecekler. Kadın arkadaşlarıyla bazı sorunlar yaşayacaklar ve fakat uzun süredir görüşmedikleri kişilerle de görüşme fırsatları olacak. Ayrıca bu dönemde normalde çok tercih etmedikleri renklere daha sıcak bakıp buna göre alış veriş yapabileceklerinden bir şeyler satın almadan önce iyice(uzun vadeli kullanım açısından) düşünmeleri iyi olacaktır. Anneleri yahut çevrelerindeki otoriter kadın figürlerle ile ilgili bir sorun varsa bu konu ya da sorun her ne ise yeniden ortaya çıkabilir.

Başak ve yükselen Başak burcu

Başak ve yükselen burcu başak olanlar Venüs'ün retro sürecinde iletişim hatalarına, geçmişte kalmış konuları tekrar gündeme getirmeye açık durumdalar. Yakınlarıyla ilgili çeşitli sorunlarla uğraşabilir, sevdikleri insanlarla ufak tefek tartışmalara girebilirler. Uzun süredir görüşülmemiş arkadaşlıkları yeniden başlayabilir ve sevdikleri insanlarla ilgili olarak aniden haberler alabilir, iletişime geçebilirler. Bu dönemde Başak burçları genel olarak ilişkilerinde de iletişim kurma isteğini yoğun şekilde yaşayacaklarından her türlü sessizlik gözlerine batacak ve rahatsız edecektir bu sebepten dolayı varsa ilişkilerinde/flörtlerinde sorunlar yaşayabilirler. Kardeşleriyle ilgili geçmişte kalmış meseleler tekrar gündeme gelebilir, yakın çevreleriyle araları bozulabilir. Kendileriyle ilgili yapılmış yahut zamanında kendilerinin yaptığı dedikodular gün yüzüne çıkıp bir problem haline gelebilir. Kısa vadeli gezi gibi programları bu dönemde aksayabileceğinden yaptıkları planlara "olmayabilir" seçeneğini eklemelerini öneririm. Son olarak, arkadaşlarından birine karşı duygusal bir etkileşime girebilir yahut bir arkadaşlarından beklemedikleri bir duygusal/fiziksel hamle görebilirler. Bu tür durumlarda kendilerine ciddi bir değerlendirme payı vermeleri önemli olacaktır.

Terazi ve yükselen Terazi burcu

Terazi ve yükselen burcu terazi olanlar Venüs retro sürecinde her türlü harcamaya karşı dikkatli olmalılar zira müsriflik damarları açılacaktır. Eğlenceli ortamlarda hesap ödeme, kozmetik ve giyim/ aksesuar alışverişi, kişisel bakım için bütçelerine göre normalin üzerinde harcama yapma eğiliminde olacaklar. Maddi alanda sıkıntılara, iş kayıplarına ve kandırılmaya açık olacaklarından işlerini sağlama almadan hareket etmemeleri önemlidir. Ayrıca bu dönemde verdikleri bir borç ya da uzun süredir alamadıkları bir ödemeyi geri alabilirler. Aşk hayatlarında ilişkilerini nesnel açıdan değerlendirme eğilimleri artacaktır, normalde dikkat etmedikleri fiziksel özellikler ve maddi varlıklar daha çok dikkatlerini çekebilir ve değerlendirmelerinde bunu ön plana alabilirler. Hayattaki öncelikleri bu dönemde değişecektir ve kendilerine yeni bir rota tutturmaya çalışacaklardır ancak bu durumun geçmişle de bağı olacaktır; örneğin geçmişte yürümemiş kararlar, denenmiş ama tamamlanamamış işler, yapılmış fakat değerlendirilmemiş çalışmalar gibi…

Akrep ve yükselen Akrep burcu

Retronun gerçekleştiği burç olan Akrep ve yükselen burcu akrep olanlar en yoğun etki altında kalacak olanlar. Retro sürecinde akrep burçları duygusal geri gidişlerle, yarım kalan ilişkiler ve yarım kalan duygusal durumlarla en çok muhatap olacak burçlardan. Bu dönemde ilişkilerine kendileri ya da partnerlerinin geçmişte bıraktığı konular nedeniyle zarar verme eğilimleri olacaktır. Buna dikkat etmeleri gerekiyor. Romantizm duyguları artacağından ufak jestlerden fazla etkilenmeye açıklar. Bunun dışında karşılarına çıkan insanlarla flört veya duygusal etkileşim içine girmemelerini tavsiye ederim zira beklediklerini bulmaları oldukça zor olacaktır. Ayrıca kendilerinde değişim yapma istekleri de yoğun olacak, duygusal tatmin arayışlarını fiziksel değişimlerle kapatmaya çalışacaklar dolayısıyla radikal fiziksel değişimlere açıklar ancak herhangi bir şey yaptırmadan önce retro bitimini beklemelerinde fayda vardır zira bu değişimlerden bekledikleri sonuçları almaları zor olacaktır. Bu dönemde iddia ve şans oyunlarında kazanmaktan çok kaybedebilirler ve bu alanda yaptıkları harcamalar bütçelerini sarsabilir. Kendilerini ifade ediş biçimleri de değişecektir, fiziksel özelliklerini daha fazla ön plana çıkaracak hareketlerde bulunacaklar, daha gösterişli ve sadelikten uzak bir profil çizeceklerinden göze batacak, abartılı davranışlarla çevrelerinde ve ilişkilerinde huzursuzluk yaratabilirler.

Yay ve yükselen Yay burcu

Yay ve yükselen burcu yay olanlar Venüs retro sürecinde duygusal olan her şeyi mantığa oturtmaya çalışacaklar. Çözemedikleri ve anlamlandırmaya çalıştıkları duygusal meseleleri bu dönemde tekrar hatırlayabilirler. Geçmişte kalan bazı şeylerin hala akıllarında olduğunu fark edip bu konulara yönelebilirler. Rüyalarında eskide kalmış sevgilileri ya da hoşlandıkları kişileri görebilir, yeniden bu kişilerle ilgili düşünceler içerisine girebilirler. Bu dönemde elde etme hırsı da yay burçlarını oldukça etkileyecek konular arasında. Elde edemediklerini düşündükleri kişilere hamleler yapabilir, ilişkileri bir savaş/kazanma alanına dönüştürebilirler. Asıl fikirlerini ve duygusal isteklerini saklama eğilimleri olacağından çevrelerine kendi durumlarıyla ilgili pek bilgi ve tanım veremeyeceklerdir.

Oğlak ve yükselen Oğlak burcu

Oğlak ve yükselen burcu oğlak olanlar Venüs retro sürecinde sosyal çevrelerinden birinin kendilerine karşı ilgisi olduğunu öğrenebilir yahut kendileri çevrelerinde olan birine aniden ilgi duymaya başlayabilirler veya benzer şekilde geçmişte kalmış bu tür konular tekrar gündeme gelebilir. Beklenmedik ani ilişkilere girebilirler bu nedenle biraz dikkatli olmaları önemlidir. Mevcut ilişkileri sosyal çevrelerinden etkilenerek huzursuzluk verici bir hale gelebileceği gibi, hiç beklenmedik haberler ve söylentiler yüzünden de can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirler. Uzun süredir istedikleri ve sonuç almaya çalıştıkları işler bu dönemde nihayete erecek. Ayrıca iş ortamında dedikodular ve hak meseleleri ön plana çıkacak olduğundan mesleki gerilimler de söz konusu. Arkadaş çevreleriyle ilgili sorunlar, bazı kişilerin göze batması, bazı arkadaşlıkların sonlanması da Venüs retro sürecinde Oğlak ve yükselen burcu oğlak olanların baskın şekilde karşılaşabileceği durumlar arasındadır.

Kova ve yükselen Kova burcu

Kova ve yükselen burcu Kova olanlar venüs retro sürecinde eskide kalmış projelerine, ilham gelmediği için devam edemedikleri çalışmalara geri dönüyor olacaklar. Özellikle mesleki ve toplumsal alanda göz önünde olma istekleri artacak ve insanların görüp takdir etmesini istedikleri davranış modelleri geliştirecekler. İş yerinden yahut çevrelerinden önemli pozisyonda olan biriyle aniden duygusal etkileşim içerisine girebilir yahut duygusal bir hamle görebilirler. Bununla beraber mevcut ilişkilerinde daha sosyal ve ortak alan yaratmaya istekli davranışlar gösterecekler ancak hiç beklenmedik gerilimler ortaya çıkabilir, örneğin bir arkadaşlarının geçmişte partnerleriyle ilişki/ flört yaşadığı gibi bir konu görünür hale gelebileceği gibi sosyal alanda tartışmalar ve gerilimler de oluşabilir bu nedenle dönülmez hatalar yapmamak için sosyal alanda kendilerini tutmalarında fayda var. Aile ve iş yaşamı içerisinde ise özellikle erkek otoriter figürler ve kova burçları güç savaşına girmeye açık durumdalar. Haksızlıklar ve can sıkıcı olaylar daha çok gözlerine batacağından eleştirel ve huysuz olabilirler. Buna dikkat etmeleri gerekiyor.

Balık ve yükselen Balık burcu

Balık ve yükselen burcu balık olanlar venüs retro sürecinde yarıda bıraktıkları eğitimler, hobiler, uzun süredir ihmal ettikleri çalışmalarına geri döneceklerdir. Ayrıca duygusal olarak yeni kişilerle tanışma istekleri artacaktır ancak bu dönemde başlayan ilişkilerin çok netice getirmeyeceğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Bunların dışında kendilerine eğitim veren yahut bilgisine güvendikleri kişilere aniden yakınlık duyabilir ya da ani bir etkileşime girebilirler. Benzer şekilde kendi eğitmenleri tarafından da ilgi görebilirler. Yurtdışı ile bağlantısı olan kişilerle yakınlaşabilir, etnik olarak farklı oldukları kişilerle yakınlaşabilirler. Yurtdışı ile alakalı konularda işleri varsa ufak tefek aksamalar yaşayabileceklerinden dolayı planlarını organize ederken buna göre düşünmeleri önemlidir. Her türlü yeni ve kendilerine farklılık katacağını düşündükleri şey için harcama yapmaya yatkın olduklarından bütçelerini çok sarsmadan hareket etmeliler.