CHARTWORLD 2016 MAASLARI VE GEMI FILOSU YUNAN ARMATÖR, DUMEN SUYU

CHARTWORLD 2016 MAASLARI VE GEMI FILOSU YUNAN ARMATÖR, DUMEN SUYU
CHARTWORLD 2016 MAASLARI YUNAN ARMATÖR

CHARTWORLD 2016 MAASLARI ile birlikteyiz sevgili dümensuyu okurları. Chartworld 64 gemisi ile Dünya Çapında hatırı sayılır bir Yunan Armatör. Siz de sitemizi her gün düzenli olarak takip eden 5 bin denizciden biriyseniz son günlerde maaş haberlerine pek yer vermediğimizi görmüşsünüzdür. Bunun nedeni elimizde veri olmaması değil Türk denizciliğinin içinde bulunduğu üzücü durumdur. DümenSuyu ekibi olarak siz değerli takipçilerimizin katkılarıyla edindiğimiz ve henüz yayınlamadığımız 60 dan fazlaTürk Denizcilik Şirketine ait maaş ve benzeri bilgiler bulunmakta ve bu sayı her gün artmaktadır.

Sevgili okuyucu aşağıdaki linki tıklayarak uygulamamızı Google paly indirebilirsiniz. Gemi ve Gemiciler maaşları ile ilgili haberler direk cebinize gelir.

 

 

Hazır konu Chartworld 2016 maaşlarından açılmışken bizleri üzen ve paylaşmak istediğimiz bir konu olacak. Son dönemde sosyal medyada sahte profiller ile bizlere ulaşan ve maaşlarını ve çalışma şartlarını olduğundan daha fazla göstermeye çalışan şirket çalışanları olduğunu tahmin ettiğimiz bir çok kişiden mesaj alıyoruz ve sizleri yanıltmak istemediğimiz için gerekli araştırmayı yapmadan yayına vermiyoruz. Sizden gelecek düzeltici yorumlar editörlerimiz için çok önem taşımaktadır.

 

 

Chartworld 2016 maaslari anlatacağız diye başlayıp hayat hikayelerini anlatıyorlar diye düşünenler yazının en altına hızlıca geçerek maaş bilgilerine ulaşabilirler fakat bizler son bir örnekle denizcilik sektörünün güzel Türkiyemizde ne kadar içler acısı bir hal aldığını anlatmak isteriz.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin artık köklü diyebileceğimiz adı herkesçe bilinen bir denizcilik şirketi yetkilisi editörlerimizden birisi ile temasa geçiyor. Kendini tanıttıktan sonra gemilerinde çalışmak üzere bir baş mühendise ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Editör arkadaşımız dümensuyu ekibinin simsarlık/aracılık faaliyetler yürütmediğini, maaşlarını gününde yatıran bir firma olsa karşılıksız yardım edebileceğini (söz konusu firmanın maaş ödemelerini 2-3 ay geriden ve eksik yaptığını bilerek) belirtmesi üzerine firma temsilcisi ilk defa baş mühendislik yapacak birisi de olur zor durumdayız diye belirtiyor. Ortam karşılıklı olarak geriliyor ve telefon konuşması sona eriyor.

Bugün tahmin ediyoruz ki 3 ay maaş ödemesi alamayacağını hatta parasının tamamını bile alamayacağını bildiği halde bir denizci kardeşimiz kendi çıkarları uğruna o gemide çalışıyordur. Bizler Türk denizcisini ve denizciliğini bir kulaç öteye taşımaya çalışırken kim bilir ülkemizin karanlık köşelerinde başka ne işler dönüyor.

CHARTWORLD 2016 MAASLARI

Chartworld bünyesinde Filipinler, Türkiye, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Çin, Livtanya ve Hırvatistan gibi artık denizcilikte yer tutmuş ülkelerden denizciler çalıştıran bir firma. Söylemeliyiz ki bu gibi firmalara giderken çok uluslu bir gemide çalışmayı kabul etmelisiniz.

ChartWorld Filosu kuruyük gemiler, soğutuculu gemiler, tankerler ve konteyner gemilerinden oluşuyor. Yani Gemi tipi konusunda kendinizi geliştirebilmek için bir şans olarak değerlendirilebilir.

CHARTWORLD FILOSU

2 Handysize, 2 Panamax, 5 Kamsarmax ve 1 Capesize olmak üzere 10 dökmeci.

Muz ve benzeri yükler için özel olarak donatılmış 27 soğutuculu gemi.

Ortalama 10 yaşında farklı size’larda 7 tanker.

Genel toplamda 58.487 teu taşıma kapasitesine sahip 22 konteyner gemisi.

CHARTWORLD 2016 MAASLARI

Bir kez daha tekrar etmek isteriz ki sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika (varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kaptan/Baş Müh 8.700 USD 4+1 (ikramiye dahil)

2.Kaptan/2.Mühendis 6.900 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 3.600 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Reis/Aşçı/Fiter/Lostromo 1.950 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Usta Gemici/Yağcı 1.150 USD 4+1 (ikramiye dahil)