Minsk-Kiev İbretlik Hikaye! (Bedava info yok)

Minsk-Kiev İbretlik Hikaye! (Bedava info yok)

Minsk-Kiev İbretlik Hikaye! (Bedava info yok)

 01 Mart 2015 gecehayati  21 yorum

Yazıya 1-2 notla başlamak istiyorum. Çünkü olayı kişiselleştiren, laftan anlamayan bazı alıngan insanlara cevap yazmaktan sıkıldım.

 

Kimse bir yere gitmesin diye de yazı yazmıyorum. Şunu da bilin kimse turistlerin gelmesinden rahatsız olmuyor, dertlenmiyor, takılmıyor, kıskanmıyor, aksine onların sayesinde ekmek parası kazanıyorlar. Ama inanmak, anlamak istemeyeni hiçbir mantık inandıramaz. Sonuçta bu kapasite meselesi. Aynı dili konuşsak da okuduğunu anlayamayanlar var maalesef.

Bu kez tanıdığım, turist olarak gelen arkadaşlarımın hikayelerini FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI VE MADALYONUN DİĞER YÜZÜNÜ AKTARMAK ADINA BİRİNCİ AĞIZDAN DUYDUĞUM GİBİ YAZIYORUM. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur notlar.

*************************************

Yıl 2013 kuzenim çok ısrar etti bir arkadaşımla Minsk’e gittik. Kuzenim ev vs her şeyi ayarlamış heyecanla akşamı beklemeye başlamıştık. Next’te masa yapalım dedik.( ozamanlar blackhall yok, next hala iyi) Giydik takımları geçtik masaya. Kuzenim kız arkadaşıyla gelmişti yardımcı oldular baya. Kızlar geldi yedik içtik eğleniyoruz ve yavaş yavaş  gecenin de sonuna yaklaşıyorduk. Tabiki beklentiye girdik ister istemez.

Hatunlar bir ara tuvalete gideceğiz dediler masadan kalktılar gidiş o gidiş. İş başa düştü mekandaki güzel bir kızla konuşmaya başladım kız meğersem lejyonermiş tamam dedik sıkıntı yok. Bize 1000$ dedi kuzene havale ettim kızı, rakam 650$’a düştü. Ama kız, arkadaşım var onunla gelirim sadece dedi.

İyi dedik benim arkadaşa da bulduk. Taksiye bindik eve gidiyoruz, kuzenim arkadaşımı aradı kız arkadaşı bir kız bulmuş ben gidiyorum dedi. Tamam sıkıntı yok grup yaparım diye düşündüm. İki kız da gerçekten güzeldi biraz içtik evde de ve unutulmaz bir gece geçirdim. Yattık, kalkamadık)) Uyandığımda etraf karanlık ve keskin bir baş ağrım vardı. Telefonuma baktım 15 cevapsız arama mesajlar vs. Kuzenim merak etmiş tabi neyse saat ise akşam 9 olmuş kızlar gitmiş. Çok içtik diye düşündüm. Kuzeni aradım konuştuk. Etrafı kolaçan ettim ve acı gerçekle karşılaştım. Soyulmuştum.

Cüzdanda dolar yok lütfetmişler rubleleri bırakmışlar. Zarar 1500$. Yani bir grup yaptık 2800$’a patladı.Filmlerdeki gazoza hap atma olayı başımıza geldi uyku ilacıyla uyutuldum ve soyuldum.

Ve gerçekten de unutulmaz bir gece geçirmiş oldum!

 

************************************************

 

Yıl 2014 minsteyim. İş dolayısıyla her ay gelirim Rusçam da idare eder. İnternetten bir kız buldum buluştuk cafede. Hoş bir kız sohbet ettik 1-2 saat sonra evde viski var beraber içer club’a gideriz dedim. Tamam dedi üstümü değiştireyim gelirim dedi ve bir saat sonrada geldi. İçmeye başladı kız biraz gevşedi  her şey on numara devam ediyor. Neyse kızın arkadaşı aradı tamam o da gelsin beraber gideriz cluba dedim. Kafalar iyi oldu diğer kız geldi o da içiyor, aklımda türlü türlü planlar var)) Striptiz yapayım dedim çıkardım pantolonu dans ediyorum)) Tabi kız da eşlik etmeye başladı kafa iyi ya diğer kız nerde ne yapıyor fark etmedim. Sonra diğer kız benim kızı evin banyosuna çağırdı hadi biz hazırlanalım artık dedi.

Ben kıllandım onlar banyodayken kızın çantasından cüzdanı aldım koltuğun altına sakladım. Sonra ne olduysa biz gidiyoruz hemen döneceğiz dediler ve nolduğunu anlamadan çıktılar gittiler. Önce, biraz bekledim dönerler diye sonra jeton düştü. Banyoya girdim duşa alacağım bir baktım benim pantolon suyun içinde ve cepte para yok. Sağa sola baktım benim 500euro harcırah yok. Cüzdana baktım karının kimliği kartları vs her şey var. Tamam dedim çıktım cluba. 1 saat sonra bunlar başladı aramaya 12 cevapsız)))  Yoruldum fazla kalmadan eve döndüm tekrar aradılar açtım cüzdanımı ver dediler.

Ben de; siz de paramı verin dedim. Bizde yok para vs dediler. 15-20 dakika sonra bir polis geldi kapıya açtım hakkında şikayet var ya cüzdanı verirsin ya polis merkezine gelirsin dedi. Korkmadım tabi ben burada sonuçta önemli bir markanın belarus sorumlusuyum tanıdığım insanlar var. Aradım bir tanesini şaka yapmadığımı anladı polis 300 euroyu geri verdi kızlar geri kalanını harcamış dedi tamam dedim bağırdım çağırdım anlaştık zararın neresinden dönersen kardır dedik razı olduk!

*****************************************

femen

Bir tane de Kievden yazalım) Arkadaşımın kievde turizm ofisi var.

Gece vakti biri beni aradı yaralı bir adam var vs şeklinde saçmalıyor adam sarhoş herhalde dedim suratına kapattım. Sonra tekrar aradı açmadım. Mesaj attı kartvizitte senin adın yazıyor konuşalım acil! Aradım adam sokak gruplarından birinin üyesi arena city’nin yanındaki bir alt geçitte baygın yatan yaralı bir adam bulmuşlar ve adamın üstünden sadece benim kartvizitim çıkmış. Gelirken para sigara vs getir dedi) 1-2 karton sigara, konserve ve biraz para verdim, adamdan müşterimi teslim aldım.

Fena haldeydi her yer kan ağzı yüzü şişmiş. Koydum onu arabaya. Hemen hastaneye gittim. Durumu çok kritik. Ukrayna’da her tetkik ayrı hastanede yapılıyor maalesef.  Sabaha kadar o hastane bu hastane gittik. Sonuçta insanlık görevimiz.Konsolosluktan görevli geldi sabah. Öğene doğru kendine geldi müşterim ve en kısa sürede yolladık türkiyeye. Olay şöyle olmuş müşterim tek başına dolaşıyormuş ve alt geçite girerken biri kafasına tekme atmış üstüne 5-6 kişi çullanmış ve gerisini hatırlamıyor.

Para, telefon vs gitmiş tabi ama önemli değil ölümden döndü adam şimdi iyi türkiyede.

Açıkçası fotoğrafları ben de gördüm, turizmci arkadaş o gün beni aradı akşam çıkma evden ortalık iyi değil dedi. Tabi tedirgin olduk ama çıktım arkadaşla cluba)) Tam hatırlamıyorum ama kaburgalar kırık, beyin sarsıntısı geçirmiş  ve acil ameliyat olması gerekiyordu nasıl gitti ne yaptı bilmiyorum.

***********************************

Bu ibretlik hikayeleri de hepimize ders olsun diye yazdım. Her macera, gezi güzel şekilde sonlanmıyor ama sitede bu konulara değinilmemiş.

Hayatta bunlar da var. ‘’Yok öyle şey yalan’’ veya ‘’adam da çok malmış hata onun’’ öyle böyle şeyler, yazmazsanız başka yazıları da tamamlama şansım olur. Bunlar da hikaye işte, diğer yazı da tespitti.

Neyse güzel bir sözle bitirelim; Akıllı insanlar başkalarının hatalarından, aptallar kendi hatalarından ders alırlar ( Charles Buxton)

Minsk-Kiev İbretlik Hikaye! (Bedava info yok) yazısını sitemize gönderen Bedava info yok  isimli müdavimimize Teşekkürü bir borç biliriz. Sizde makale göndermek isterseniz lütfen gecehayati.biz@gmail.com adresine mail atınız.