Nikolaev seaman club ve gece hayatı

Nikolaev seaman club ve gece hayatı

alt

 

Nikolaev gezi rehberi ve gece hayatı

27 Temmuz 2017

Yorum Yaz

kişi admin

18 Aralık 2017

Nikolaev

Ukrayna Nikolaev

Nikolaev ( Николаев ) Ukrayna’nın güneyinde bulunan şehir Mıkolayiv oblastında bulunmaktadır. Dinyeper nehrinin en geniş olarak aktığı ve Karadeniz’den ilk bağlantı noktasında. 510.000’lik bir nüfusu ile Ukrayna’nın en kalabalık 10 şehrinden birisi konumunda.

Nikolaev hakkında

Nikolaev hakkında bilgi

Nikolaev hakkında

 

Ukrayna Rehberlik Hizmetleri

Ukrayna’nın bir diğer liman şehri olan Nikolaev hakkında, gemi tersaneleri ve alüminyum fabrikaları ve Ukrayna’nın en güzel kızlarının burada olduğu ün yaptığını söyleyebiliriz. Türkiye ve Avrupa’da birçok evlilik ajansları bu şehre turlar düzenlemektedir. Gelinler şehri diye adlandırılan Mıkolayiv, Ukrayna’da yapılan güzellik yarışmalarında çoğu zaman birincilikler kazanmıştır. Şehirde pek fazla turist bulunmaması sebebiyle genel anlamda kiralık ev, günlük ihtiyaçlar, yemek, eğlence hayatı gibi sektörlerde fiyatlar oldukça ucuz. Şehirde aynı zamanda bir tane de Türk mangal restoranı bulunmaktadır. Türk yemeklerinin yanı sıra rakı da içebileceğiniz bir mekan olması şehre gelen az sayıda Türk turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Ukrayna’nın en büyük gemi üretim tersanelerinden birisine ve en büyük uçak onarım tesisine sahip şehirde Mıkolayiv Uluslararası havaalanı da bulunuyor fakat uzun bir süreden bu yana yurtdışı uçuşlarına kapalı. Şehir 2001 yılında Türkiye’den Bursa şehri ile de karşılıklı olarak kardeş şehir ilan edilmiştir. Şehir her ne kadar turistik bir yer olmasa da, şehre sadece Ukrayna’nın en güzel kızları hangi şehirde soruları ile gelen birçok yerli ve yabancı turist bulunmaktadır. Ayrıca şehirde 3 adet üniversite bulunmaktadır, Admiral Makarov National University of Ship building (Admiral Makarov Uluslararası Gemi İnşaatı üniversitesi ) 14.000’e yakın öğrencisi ile en büyük üniversitesidir. Mykolayiv State Agrarian University ( Tarım üniversitesi ) Petro Mohyla Black Sea State University ( Petro Mohyla Karadeniz Uluslararası devlet üniversitesi ) şehirde bulunmaktadır.

Nikolaev gece hayatı

Nikolaev gece hayatı

Nikolaev gece hayatı

Ukrayna’nın tüm şehirlerinde olduğu gibi Nikolaev gece hayatı da birbirinden renkli ve eğlenceli 9 adet gece kulübü ile şehirde hafta içi ve hafta sonu Ukraynalı genç kız ve erkeklerin akın ettiği yerlerden. Şehirde bulunan en büyük kulüp olan Caprica Night Club şehrin en gözde mekanlarından birisi. Hafta sonu Cuma ve Cumartesi günü açık olan gece kulübü kendine ait bir binada hizmet veriyor. Şehirdeki gece kulüplerinden bir diğeri ise, Storm Disko, haftanın 7 günü açık olan disko aynı zamanda restoran ve cafe olarak da hizmet veriyor. Gece kulübünün hemen üstünde bir otel bulunması sebebiyle şehre gelen turistlerin birçoğunun tercih ettiği bu gece kulübünde ise, özel günlerde çeşitli sahne şovları, konserler ve Ukraynalı kızların seksi dans gösterileri yapılıyor.

Sumerki gece kulübü de yerel halkın tercih ettiği night clublerden birisi. Şehrin en ucuz gece kulüplerinden birisi olan Sumerki Night Club fiyatları ise bir bardak viskiyi 10 TL’ye içmenize, votka kokteyli 5 TL’ye içmenize olanak sağlıyor.  Şehirde gece hayatı fiyatları ise oldukça ucuz, birçok gece kulübünde giriş ücreti bulunmuyor. Storm night club ve Caprica club sadece giriş ücreti alan diskolardan. Giriş ücretleri ise 2 dolar yani 50 grivna. Şehirde bulunan diğer gece kulüpleri ise, Monarch Night Club, VIP Karaoke Club, Bombey Night Club, Diskus Night Club, Pramid karaoke bar. Ayrıca club Argo ( Men’s club vbar ) olarak da geçen ve Nikolayev şehrinde bulunan tek dans şovu olan gece kulübü. Genelde erkeklerin gittiği  bu bar kulübünde çalışan eskort kadınlar hakkında da bir çok şikayet geldiği aldığımız duyumlar arasında.

Nikolaev köprüleri

Nikolaev köprüleri

Nikolaev köprüleri

Ayrıca Nikolaev Dinyeper nehri üzerinde bulunan iki köprüsü ile de ünlüdür.  İki adet mühendislik harikası açılıp ve kapanır köprü bulunmaktadır. Ingul’skiy köprüsü  ( Ингульский мост ) ilk olark 1792 yılında inşaa edildi. Son halini ise 1981 yılında almıştır.

Nikolaev Varvarovskiy Köprüsü

Varvarovskiy Köprüsü

Araç ve yaya trafiğine açık olan bu köprü, Varvarovskiy Köprüsü ( Варваровский мост ) ilk olarak 1827 yılında inşaa edilmiştir, 1964 yılında yenilenerek yaya trafiğinin yanı sıra araç trafiğine de açıldı. 2004 yılında son yenilemesi ve gemi trafiğini engellememek için açılır kapanır özelliği eklenen köprü, dünya üzerindeki sayılı nehir köprülerinden biri.

Nikolaev Ingul'skiy köprüsü

Ingul’skiy köprüsü

 

 

Nikolaev nerede nasıl gidilir?

Nikolaev nerede nasıl gidilir?

Nikolaev nerede nasıl gidilir?

Ukrayna’nın güneyinde bulunan bir Nikolaev şehri nerede nasıl gidilir sorusuna cevap olarak, şehre en yakın havaalanı Kherson havaalanı, sadece 63 KM uzaklıktaki olan havaalanından taksi, otobüs ya da havaalanı servisleri ile ulaşabilirsiniz. Bir diğer yakın şehir olan Odessa havaalanı ise 151 km uzaklıkta. Odessa şehrinden de 2 saatte bir otobüs ve minibüs iler şehre gidebilirsiniz. Kherson şehrinden Nikolaev’e taksi ile 20 dolara Odessa’dan ise 50 dolar gibi bir para karşılığı şehre ulaşabilirsiniz.