Alman Firma HARREN PARTNER ve Maaşları, Dümensuyu

Alman Firma  HARREN PARTNER ve Maaşları, Dümensuyu
Alman Firma HARREN PARTNER ve Maaşları, Dümensuyu

Our Products / Ürünlerimiz

Free Shipping / Ücretsiz Kargo 

 

 
 

Our Products / Ürünlerimiz

Free Shipping / Ücretsiz Kargo 

 

 
 

Our Products / Ürünlerimiz

Free Shipping / Ücretsiz Kargo 

 

 
 

Harren Partner 2013 yılının ilk günlerinde Türkiyede kendi ofisini (crewing office) açmıştı. Ülkemize güzel bir soluk getiren bu hareketi Harren Partner yetkilileri “Gemi adamlarımızın da Harren-Partner ailesinin bir parçası olarak hissetmesi ve duygusal bütünlüğü sağlamak amacıyla artık onlara çok daha yakın olacağız” olarak betimlemişti.

2012 yılının son günlerinde İ.T.Ü Denizcilik fakültesi kariyer günlerinde Alman Harren Partner firmasını konuk ettiğinde ülkemiz için köklü değişimlerin sinyalleri alınıyordu. Neydi bu köklü değişim ? Birazdan anlatacağız…

Harren Partner Personel Müdürü Caspar Graf Von Spee ve Tanker Filo Personel Sorumlusu Jennifer Thümlerin katıldığı kariyer günlerinde büyük vaadler vardı. Kolay mı, Harren Partner gemilerinde 1.800 gemi adamı çalışıyordu…

Sevgili DümenSuyu takipçileri Harren Partner çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgileri sizler için derledik ama bir kaç kelam edip öyle devam edeceğiz.

 

HARREN PARTNER GİBİ YABANCI DENİZCİLİK ŞİRKETİNDE ÇALIŞMAK

Harren Partner.. Bir zamanlar hayali kurulan, şimdiysetercihlerden biri haline gelen bir denizcilik şirketi.. Siz de sitemizi her gün düzenli olarak takip eden 12 bin kişiden biriyseniz son günlerde maaş ve iş haberlerine pek yer vermediğimizi görmüşsünüzdür. Bunun nedeni elimizde veri olmaması değil Türk denizciliğinin içinde bulunduğu üzücü durumdur.

DümenSuyu ekibi olarak siz değerli takipçilerimizin katkılarıyla edindiğimiz ve henüz yayınlamadığımız 80 den fazla Yerli-Yabancı Denizcilik Şirketine ait maaş ve benzeri bilgiler bulunmakta ve bu sayı her gün artmaktadır.

Ülkemizde 180.000 gemi adamı bulunduğu günlerde biz istisnasız hepsinin çok iyi şartlarda iş bulabilmesi için bir çalışma başlatmıştık fakat öyle bir yere geldik ki her gün 100’lerce kişi gemi adamı cüzdanı çıkararak simsarlara yem oluyor ve mesleği ayaklar altına düşürüyorlar. İş kazaları, iş cinayetleri, gencecik ölümler yaşanıyor…

Bu satırları okuyan herkesin bilmesini istediğimiz en önemli şey, bu maaş haberlerinin “çok para verdikleri için” yapılmadığıdır. Tek amacımız denizcilik sektörünü şeffaflaştırarak bir kulaç öteye taşımak ve haksız kazanç sağlayan simsarları sizlerden uzak tutabilmektir.

HARREN PARTNER FİLOSU VE GEMİLERİ

16 adet Feeder Konteyner Gemisi, 12 Adet Tanker, 2 adet Dökmeci, 10 adet Heavy Lift, 3 adet Dock Ship, 3 adet Multipurpose, 2 adet Off-Shore ve 4 adet Motor Yat olmak üzere toplamda 52 adet gemiden oluşan filoda her kariyer planına göre bir gemi var diyebiliriz.

Eskiden Yabancı firmada çalışmanın artılarını sayarken şu madde çok dikkat çekerdi. “Sadece sözleşmenizde  ve görev kartınızda size atanmış olan işleri yaparsınız. Mesela 3. Mühendis iseniz sadece 3. Mühendis için belirlenmiş işleri yaparsınız. 2. Mühendisin işleri size yüklenemez” fakat artık Türklerin yoğun olarak çalıştığı yabancı firmaları da kendimize uydurduk ve Türk gemilerinden bir farkı kalmadılar diyebiliriz.

HARREN PARTNER MAAŞLARI

Kaptan/Baş Mühendis 7.400 USD

2.Kaptan/2.Mühendis 5.800 USD

Zabitan 3.600 USD

Reis-Fiter-Aşçı-Lostromo 2.200 USD

Usta Gemici-Yağcı 1.700 USD

Kamarot 1.500 USD

Bildiğiniz gibi internet sitemizde yer alan denizcilik firmalarına ait çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika (varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

HARREN PARTNER İŞ BAŞVURUSU

http://www.harren-partner.de/career/application-form.html

HARREN PARTNER İLETİŞİM VE ADRES

Adres: Kaya Sultan Sokak Hayriye Is Merkezi No:83 Kat:7 Ofis:8 Kozyatagi/Kadikoy 34742 Istanbul/Turkey

http://www.harren-partner.de/career/career-at-sea.html