Gemide Çalışmak Bu denizci gemide kendi bahçesini yarattı

Gemide Çalışmak Bu denizci gemide kendi bahçesini yarattı
Gemide Çalışmak Bu denizci gemide kendi bahçesini yarattı

Gemide Çalışmak Gemide olmak bu adamın çiftçilik için olan tutkusunu takip etmesini engellemedi

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir bahçeye sahip olmak paha biçilmezdir. Uyandığınızı ve taze sebzeler almaktan endişe duymadığınızı hayal edin çünkü zaten kendi evinizin rahatlığında. Paradan tasarruf edebilir ve aynı zamanda zararlı kimyasallar içerebilecek sebze yeme riskini azaltabilirsiniz.

Hollanda'da yapılan bir araştırmaya göre, bahçecilik aynı zamanda stresi azaltmak için doğal bir yoldur. Rahatlamak için daha iyi bir yoldur ve ruh halinizi iyileştirebilir. Bu yüzden Gemi kaptanı Primitivo Lanario Jr.için, denizci olmak ve ülke dışında yaşamak, bahçeye olan sevgisini sürdürmek için asla bir engel olmadı.

Angola, Gabon, Kamerun ve Kongo gibi Afrika ülkelerinden geçen uluslararası bir gemide kaptan olarak çalıştığından, Lanario kendi sebze bahçesini yaratmaya karar verdi. Genelde buna “Denizde Bahçe: Bu alanda büyüdüm çünkü ailem çiftçiydi. Başından beri, gemideyken bile bahçeciliğe olan tutkum ve bahçeciliğe olan tutkumu ekiyordum. " diyor

Gemi kaptanı Primitivo Lanario ve “Denizde Bahçe”

"Stresten kurtulmak için bir bahçeye sahip olmaya karar verdim. Doğada, gemideki kaptan olarak görevim stres ve baskı. Bu yüzden bir bahçe kurdum kendime "diye ekliyor.

Bahçecilik tutkusunun yanı sıra, kaptan ayrıca taze sebze kaynağı sağlamak için kendi sebze bahçesini kurmaya karar verdiğini de belirtti. “Bu arada, oldukça zayıf bir sebze kaynağımız ve düşük kalitemiz var. Yetkililer ziyaret ettiğimiz limanlarda çok katı olmadıklarından sebzeleri doğrudan gemiye koymaya karar verdim. Bir şekilde bir sebze kaynağına sahip olmak için bir yol yaptım. "

Yüzbaşı Lanario farklı ülkelerdeki tarım mağazalarından toprak satın alıyor ve Filipinler ve Afrika'dan tohum kullanıyor. Boş şişeleri, plastik kasaları ve tahta kutuları sebze kaplarına dönüştürdü. Yüzbaşı Lanario'nun gübrelerini ve böcek ilaçlarını nereden aldığını merak ediyorsanız, mutfaktaki tüm yiyecek artıklarını mutfaktaki ve gemideki diğer malzemelerden kullandığını paylaştı.

"İyi üretilmiş sebzelerimin tümü organik. Sadece gıda atıklarından gübre yaparım. Bahçe grubumda Facebook'ta ve İnternet araştırmasında organik gübre ve pestisitler yapmayı öğrendim "dedi.

Küçük bahçesi; marul, badem, jüt (fesleğen), fesleğen, soğan, turp, domates, bamya, limon otu, isviçre otları, mavi tonu, amaranth, nane, acı kabak ve daha pek çok şeyden oluşuyor.

"Denizde Bahçe" sadece bir tutku projesi değil aynı zamanda para biriktirmek ve bahçe konusundaki bilgilerini ekip arkadaşlarıyla paylaşmak için de bir yöntem. "Bizi diyetimize kaydetmemin yanı sıra, mürettebatımı sarkan ilgi ve fikirlere sahibim. Tatildeyken fikrimi uygulayabilirler, böylece sebze bahçelerine bahçelerinde başlayabilirler. ”

Kaptan. Lanario'nun bu eşsiz bahçeyi inşa etme çabası herkese ilham veriyor. Aynen dediği gibi, "Yapmak istediğimiz bir şeyi yapmaya kararlı olursak, hiçbir şey imkansız değildir."

Fotoğraflar Capt. Primitivo Lanario Jr.