2021 Denizcilerin Uluslararası Tanker Ve Kuru Yük Gemilerde Aylık Maaşları

2021 Denizcilerin Uluslararası Tanker Ve Kuru Yük Gemilerde Aylık Maaşları
2021 Denizcilerin Uluslararası Tanker Ve Kuru Yük Gemilerde Aylık Maaşları

Denizciler dünyadaki en yüksek ücretli işçilerden biridir. Aylık bazda maaşlarımız diğer kara mesleklerine göre çok daha büyük. Bir SeamanFan.com Yazarı olarak farklı milletlerden denizcilerle Gemide çalıştım ve hepimizin aynı ayrıcalığı paylaştığımızı öğrendim.

Genel olarak, açık deniz endüstrisi en büyük maaşın tadını çıkarır. Bir denizcinin alabileceği en yüksek maaş, GÜN BAŞINA 1.000,00 USD'dir! Bunu kazanmak için jack-up Barge Master Mariner olmalısın. Diğer taraftan, Gemi Kaptanı ve Baş Mühendislerin ortalama maaşları 11.000,00 ABD doları civarındadır. Doların rengini tam tutturamadım sanırım :)

Şimdi, bu çok sulu konuyla başa çıkacağız.Yani Yurtdışı gemilerde Denizci Maaşları 2019 Nelerdir. Dışarıda pek çok gemi olduğu için, tanker çeşitleri ve kuru yük gemilerine odaklanacağız.

 

Tanker Gemilerinde Gemi Adamı Maaşları 

Tankerler, birçok denizcinin düşündüğü en tehlikeli gemilerden biridir. Ancak risk orantılı olarak iyi ödüllendirilir. Birçok farklı tipte tanker gemisi olduğu için, her bir türün ücretini tam olarak belirlemek biraz zordur.

4 tanker tipini yerleştirme ve karşılaştırma yöntemini kullandım.  Bu, yalnızca belli bir ülkedeki denizcileri kapsamaz, aynı zamanda diğer milletlerin ücretlerini de kapsar.

İşte tanker gemilerinde denizcilerin aylık maaş.

Tanker Gemilerinde Denizci Maaş

 

Buradaki Denizci Maaşları, şirketiniz tarafından sunulan gerçek tutardan az ya da çok olabilir. Fazla mesai ödemeleri, ikramiye ve diğer ek gelirler gibi faktörler maaşınızı dengeleyebilir.

Bosunlar (güverte reisi veya makine reisi), Pompacılar ve Fitterler genellikle aynı maaşa sahiptir. 2. Kaptan, güverte bölümünde en yüksek rütbeye sahip olmasına rağmen, geliri Baş Mühendis'inkin den biraz daha düşüktür. Makine bölümündeki maaşı, meslektaşı İkinci Mühendise eşittir.

Çoğu Kaptan, her ay yedi basamaklı bir maaş alıyor. Diğer taraftan, öğrenciler( güverte stajeri veya Makin Stajeri) gemideki en düşük ücretli mürettebat. Bununla birlikte, Güverte ve Makine bölümünde bulunan Stajerler fazladan ödenek vermeyi tercih eden gemiler var. Bu, mürettebatına veya zabitlerine verilen nakit teşvikler şeklindedir.

 

 

Kuru Yük Gemilerindeki Denizci Maaşları

Tankerler, etraftaki tek gemi değiller. Halen yüzlerce farklı gemi türü var ama bu sefer sadece örnekleme amacıyla bunlardan sadece birkaçını seçtim.

 

Kuru Yük Gemilerindeki Denizci Maaşları

Bu rakamların kaynaklarını çeşitli çevrimiçi topluluklar, web siteleri, konuşmalar ve internet üzerinden yapılan toplu iş sözleşmeleri yoluyla araştırdım. Buradaki ücretler asıl iş ilanlarına dayanmaktadır ve herhangi bir zamanda değişebilir.

Kuru yük gemileri ile tanker gemileri arasındaki maaşları karşılaştırırken, Tankerler genellikle daha büyük maaşlara sahiptir. Ancak Dökme yük gemilerinde konusunda çok rekabetçi fiyatlar sunan şirketler var. Zabitler ve mühendisler için, bu iki gemi arasındaki fark 300 USD ile 1000 USD arasında değişebilir.

Yalnızca maaş bile, hangi geminin çalışabileceğinin kararanı büyük ölçüde etkiler

 

ILO Ortak Denizcilik Komisyonu

Her iki yılda bir Uluslararası Çalışma Sözleşmesi (ILO) Ortak Denizcilik Komitesi, denizciler için önerilen asgari ücretleri toplar ve tartışır. Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF), Uluslararası Deniz Ticaret Odası ve seçilen denizcilik ülkelerinden oluşan temsilci listesi arasında yoğun bir tartışmada geçer

Bu kuruluşlar, ücret standardı gözden geçirildiğinde veya değiştirildiğinde toplanırlar. Bir şeyi kabul etmeden önce, her ülkeyi etkileyen birkaç faktörü göz önünde bulundurmaları gerekir. Bunlar tüketici fiyatlarındaki, döviz kurlarındaki ve ABD dolarının alım gücündeki değişimlerdir.

Bu unsurlar, bazı milletlerin neden daha az kazandığı, bazılarının ise neden daha az kazandığı konusundaki sorularımızı yanıtlıyor. Özellikle bunun hakkında konuşalım.

 

Ülke ve alanların temsili listesi

ILO ne zaman denizcilerin ücretini ayarlamak isterse, bunu sadece kendi başlarına yapmazlar. Tüm büyük denizcilik ülkelerinden ve büyük denizci tedarikçisinden oluşan bir alt komiteye de danışılmaktadır.

Başlıca denizcilik ülkeleri, 2 milyon brüt tondan fazla nakliyeye sahip ülkelerdir. Önde gelen denizci tedarikçileri, şimdi Çin'e ikinci sırada yer alan Filipinler gibi 10.000'den fazla denizciye sahip olanlardır.

 

Ülkelere Göre Alım Gücü

 

Tüketici fiyatlarındaki değişiklikler (TÜFE)

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyonun ölçülmesinde temel araçlardan biridir. Yaşam maliyetine bağlı olarak fiyat değişikliklerini değerlendirmek için kullanılır. TÜFE, tüketici ürünleri ve gıda, tıbbi bakım, kamu hizmetleri ve ulaştırma gibi hizmetler sepetindeki ağırlıklı ortalama fiyatları bir süre içinde inceler.

Farklı ülkelerin kendi TÜFE’si vardır. Dolayısıyla, Denizci maaşımızı etkileyen katkıda bulunan faktörlerden biridir.

Döviz kurundaki değişiklikler

Bizim için Türk denizciler, daha yüksek döviz kuru, pay oranımız üzerinde daha fazla Türk lirası anlamına geliyor. Ancak bu, ülkemizdeki malların fiyatlarını olumsuz etkileyebilir. İthal hammadde kullanan ürünler, etkisini ilk hisseden kişi olacaktır. Bu işletmeler artan maliyeti tüketicilere iletecek.

Dolayısıyla, komite, denizcinin ücretlerini ayarlarken belirli bir süre boyunca döviz kurlarını dikkate alır.

 

ABD Doları'nın alım gücü

Satın alma gücü, bir birimin bir paranın satın alabileceği mal veya hizmet miktarı cinsinden ifade edilen bir para biriminin değerini ifade eder.

Ücret düzeltmesi için toplanırken, Komite her ülkenin yerel para birimine karşı alım gücünü belirlemek için TÜFE ve döviz kurundaki değişiklikleri uygular.

Sonuç daha sonra ücretimizi dengelemek için kullanılacaktır.

 

Toplu Pazarlık Sözleşmeleri (CBA)

ILO Ortak Denizcilik Komisyonunun yanı sıra, CBA'lar ayrıca denizciler için asgari ücret standartlarını tanımlamak için kullanılır. Öncelikle sendikalar tarafından zorlanmaktadır. Bu gemide en aktif ve ünlü olan ITF.

Toplu iş sözleşmesi, bir şirket ile bağımsız bir sendika tarafından temsil edilen çalışanları arasında yasal olarak bağlayıcı, yazılı bir sözleşmedir. Bu anlaşma ücretler, çalışma / dinlenme saatleri, tatiller, izinler, fazla mesai ödemeleri ve uyuşmazlıkların çözümü için prosedürler gibi istihdam koşullarını belirler.

#denizcimaaşları2019, #denizcilikmaaşları, #denizcilikmaaşları2019, #denizcimaaslarinekadar, #denizcilikmaaşlarınedenyüksek, #denizcilikmaaşlarıekşi, #denizcisubaymaaşları, #denizciastsubaymaaşları, #denizciaskermaaşları, #denizcisağlığımaaşları, #denizciuzmanmaaşları, #denizciteğmenmaaşları, #denizcistajyermaaşları, #denizcikaptanmaaşları, #denizciastsubaymaaşları2019, #denizciastegmenmaaslari, #denizcilikalanımaaşları, #denizcilerinaldığımaaş, #denizcilikbölümümaaşları, #denizcilikbrokermaaşları, #denizcisağlığıbölümümaaşları, #GemiMaaşları, #gemimaaşları2019, #gemimaaşlarınekadar, #gemimaaşlarınedenyüksek, #gemimühendisliğimaaşları, #gemikaptanımaaşları, #gemiyağcımaaşları, #gemistajyermaaşları, #gemiadamımaaşları2019, #gemiadamımaaşları, #gemiaşçımaaşları, #gemiaşçısımaaşları, #gemiaşçılığımaaşları, #gemiacenteliğimaaşları, #gemiadamımaaşlarınedir, #gemikaptanmaaşları #gemikaptanmaaşları2019, #gemikaptanmaaşlarınekadar, #gemikaptanımaaşlarınekadar, #gemikaptanımaaşınekadar, #gemikaptanıaylıkmaaşı, #gemikaptanlarınekadarmaaşalıyor, #gemikaptanınekadarmaaşalır, #fitermaaşları, #fitermaaşları2019, #gemidefitermaaşları, #Gemicimaaşları, #gemicimaaşları2019, #gemicimaaşlarıekşi, #ustagemicimaaşları, #gemiciyağcımaaşları, #idogemicimaaşları, #arkasgemicimaaşları, #gemiciaşçımaaşları, #tankergemicimaaşları, #gemiciadammaaşları, #bayraktargemicimaaşları, #gemicilerdenizcilikmaaşları, #denizcimaaşları2019 #denizcilikmaaşları2019 #denizciastsubaymaaşları2019  #denizcisubaymaaşları2019 #arkasdenizcilikmaaşları2019 #beşiktaşdenizcilikmaaşları2019 #denizciteğmenmaaşı2019 #denizciuzmançavuşmaaşları2019