Gemi Personeli, Gemi Adamı Maaşları 2021

Gemi Personeli,  Gemi Adamı Maaşları 2021
Gemi Personeli, Gemi Adamı Maaşları 2021

Gemi Personeli  Gemi Adamı Maaşları 2021 Yılı Tablosu


Gemi Personeli  Gemi Adamı Maaşları 2021 Yılı Tablosu

Gemide personeli ve çalışanların maaşları 2021 yılında ne kadar oldu?Gemi çalışanları maaşları, bu mesleğin hayalini kuran, okulunda eğitim gören, mesleği icra eden hatta mesleği icra eden bir tanıdığı olan herkesin merak ettiği bir konudur.

Gemi çalışanları maaşları nı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. İnternet sitemizde Yerli ve Yabancı bir çok denizcilik şirketine ait maaş skalaları yayınlanmış ve güncel olarak yayınlanmaya devam etmektedir.

Mesleği icra eden bir Gemi Çalışanı isterniz (Gemi Adamı) maaşlar hakkında fikriniz vardır. Aşağıdaki linke tıklayarak denizcilik firmalarına ait maaş skalasını inceleyebilirsiniz.


Acemi Gemici Nasıl olunur?


Fakat hiç gemiye çıkmadıysanız, kurslara giderek bu sektörde iş arayacaksanız bu yazı tam size göre.

Kurslara giderek gemide çalışmak istiyorsanız piyasadaki sahte insanlardan, iş bulma vaadlerinden ve dolandırıcılardan uzak durun. Sektörde Simsar adı verilen bu kişiler, meslek hakkında hiç bilgisi olmayan sizleri dolandırarak mağdur etmektedir. Tercihinizi muhakkak güvenilir, kendisini ispatlamış ve sertifikalı kurslardan yana kullanın.


Bakınız:gemi adamı kursu veren yerler

2018 gemi adamı maaşları ile ilgili şuanda net bir rakam belirlenmedi. Fakat 2017 yılında gemi adam maaşlarına baktığımız zaman esas maaşların kıdem farklılığına göre 1200 dolar ile 2800 dolar arasında değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür.(Reis,Usta Gemici,Gemici,Yağcı,Makine Lostromosu)

Gemi adamı, bir yük gemisi ya da yolcu gemisinde görev yapan yardımcı zabit, tayfa stajyer veya yardımcı hizmetlerde çalışan insanlara denmektedir. Her bir gemi adamının görevi gereği sahip olduğu özelliklere ise yeterlilik adı verilir. Yük gemisi ya da yolcu gemisinin belirtilen bu özelliklerde denizcilik kurallarına göre personelle donatılması mecburidir.

Bakınız:Gemide En Yüksek Maaş Veren İş İlanları Siteleri
 

Gemi eski tip dümen resmi

 

Gemi Çalışanları Maaşları 2019


Yukarıda önerdiğimiz kurslardan birine gittiğinizde önünüze 2 seçenek çıkacaktır. Güverte ve Makine yani başlangıç olarak gemide görev olarak gemici (güverte) yada yağcı (makine) olacaksınız.

Üçüncü bir seçenek daha mevcut (kamarot), gemide kamarot olmak için özel bir eğitim yok. Yağcı yada Gemici belgenizle kamarotluk yapabilirsiniz.

Hangisinin size uygun olduğunu bilmiyorsanız, karar veremediyseniz aşağıdaki linklere tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Gemi Çalışanları maaşlarını paylaşmadan önce son olarak bu tercihinizi enine boyuna çok iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

Unutmayın ki ilk geminize çıkmak pek kolay olmayacaktır.

Gemi Çalışanlarının maaşları tecrübe, çalışılan gemi tipi (tanker, kuru yük, konteyner vs) ve geminin sefer bölgesi (uzak/yakın) , türk bayraklı (sigorta var), yabancı bayraklı (sigorta yok) gibi bir çok etkene göre değiştiği için bir aralık olarak verilmiştir.

Gemici,Usta Gemici Maaşı: 1200 usd - 2100 usd

Yağcı Maaşı: 1200 usd - 1850 usd

Kamarot Maaşı: 900 usd - 1500 usd

Gemide çalışmanın kolay olmayacağından bahsetmiştik. Aşağıdaki linke tıklayarak yaşayacağınız zorluklar hakkında şimdiden fikir sahibi olabilirsiniz.


Aklınıza takılan soruları yorum olarak belirtebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek faydalı ve güncel bilgilerden anında haberdar olabilirsiniz.