Kerch boğazında can pazarı, Gemide patlama MT MAESTRO, LPG tankeri CANDY

Kerch boğazında can pazarı, Gemide patlama MT MAESTRO, LPG tankeri CANDY
Kercth boğazında can pazarı, Gemide patlama MT MAESTRO, LPG tankeri CANDY

Güncelleme 1: Denizcilik Dairesi RosMorRechFlot (Ulaştırma Bakanlığı, Rusya), STS operasyonu sırasında gaz tankeri gemisinde çıkan yangının ardından yangının başka bir tankerin üzerine yayıldığını söyledi. Birinin LPG tankeri MAESTRO (IMO 8810700, dwt 4811, 1990 yapımı, Tanzanya bayrak?), Diğeri CANDIY veya KANDIY veya KANDII'dir - mevcut tüm veritabanlarında bulunamadı, LPG tankeri, ayrıca Tanzanya bayraklıdır. MAESTRO en son kullanılabilir AIS, 11 Ocak, Türkiye'dir. Büyük olasılıkla, AIS kapalıdır, çünkü Kırım menşeli LPG ticareti, Kırım ve Rusya'ya uygulanan uluslararası yaptırımlara göre yasa dışıdır. Ama ya CANDII / KANDIY…

GÜNCELLEME 2: diğer tanker bulundu - 1992 yılında inşa edilen LPG tankeri CANDY, IMO 9005479, dwt 4444, 1992 Tanzanya bayrağı, menajer?). 20 Ocak gecesi tarihli son AIS , tanker, Temryuk Rusya'dan Lübnan'a giderken güney yönünde Kerch Boğazı'ndan geçiyordu. AIS son 20 saat boyunca kapalı.
Peki hangi gemi veya gemiler yanıyor? LPG tankerleri veya kargo gemisi? LPG tankerleri yanıyorsa, ikisi de yasadışı ticaretle uğraştı. Her ikisi de bu arada, mal sahibi veya sahiplerinin gerçek kimliğini gizlemeye çalışmak için açık deniz şirketlerine aittir.

GÜNCELLEME 3: Tankerlerin büyük bir yangında olduğu görülüyor, Deniz Kurtarma Ajansı 2 ekibinin patlama ve yangında öldüğünü söyledi. Her iki gemi de STS'ye giren Kırım kıyılarında 15 nm kadar demirledi. 17 mürettebat CANDY (9 Türk ve 8 Hint uyruklu), 14 mürettebat MAESTRO (7 Türk ve 7 Hint uyruklu) idi. Görünüşe göre Video ile ilgili olarak, kuru yük gemisi yanıyordu - kuru yük gemisi ön plandaydı ve manzarayı engelliyordu.

GÜNCELLEME 4 1820 UTC 21 Ocak: Her iki tankere ait mürettebattan çıkan ekipde , patlamada ve yangında 10 kişi öldü, 14 kişi kurtarıldı, 7 kişinin kaderi bilinmiyor, SAR devam ediyor.

 

Çok sayıda kaynak ve medya, Karadeniz'in Kerch Boğazı güney girişindeki “gaz tankeri” gemisinde “feci büyük yangın” olduğunu bildirdi. Bazıları sadece tanker yanıyor, bazıları iki tankerin STS operasyonu yaptığını ve şimdi her ikisi de yandığını, mürettebatın denize atladığını söylüyor. Ancak tüm kaynaklar, yanan geminin Tanzanya bayraklı olduğunu söylüyor. Video zaten youtube'da yayınlandı. Videoya göre, nehir tipi genel bir kargo gemisi, bu bölgedeki ana kargo gemisi türü. Bölgede Tanzanya bayrağı altında sadece bir gemi bulundu - DAISY, IMO 8033120, dwt 3353, 1981 yılında inşa edildi, bayrak Tanzanya, yönetici MD SHIPPING ODESSA - UKRAYNA.
Bir başka raporda, oldukça tanınmış bir Rus gazeteci, geminin Rus Hava Kuvvetleri tarafından saldırıya uğradığını ve bombalandıktan veya bombalandıktan sonra ateş aldığını söyledi.
Ne dağınıklık!

 

Click here for watch video on youtube

 

 

Russian, Air Force, attack, cargo ship, fire, Kerch Strait, watch, video, DAISY, MD SHIPPING ODESSA

Source: https://maritimebulletin.net/2019/01/21/mayhem-in-kerch-strait-cargo-ship-on-fire-after-reportedly-russian-air-force-attack-video/