Oldendorff Denizcilik ve Maaşları, Dümen Suyu

Oldendorff Denizcilik ve Maaşları, Dümen Suyu
Oldendorff Denizcilik ve Maaşları, Dümen Suyu

Oldendorff, 500 gemi, 125 ülkede 12.000 uğrak limanı ve yılda taşınan yaklaşık 270 milyon ton yük…

 

Oldendorff neler yapmıyor ki..

Arabistan Yarım Adasındaki özel müşteriler için düzenli hat ile taşınan demir cevheri

Türkiye’de yer alan Özel bir enerji terminali için düzenli hat ile taşınan kömür

Guyanada bir nehirden boksit (bauxite), Trinidad’dan demir cevheri ve daha nicesi..

Alman armatör Oldendorff dünyanın en büyük kuru yük armatörlerinden birisi, 60 ülkede toplam 4.000 çalışanı olan firma sektöre öncülük ediyor…

 

Oldendorff Denizcilik

Oldendorf un mazisi 1921’lere dayanır.  Egon Oldendorff 21 yaşında Hamburgda küçük bir denizcilik şirketinde stajyer olarak işe girer.

Hamburgda ki küçük bir işletmeye ortak olur ve adını Lillienfeld & Oldendorff olarak değiştirir.

Yaşanan Dünya Savaşı ve olumsuz koşullara göğüs gerebilen Alman firma 1950li yıllarda navlunlarda yaşanan sıçramayı iyi değerlendirir ve yeniden filo kurulur.

Baltık bölgesinde kereste ticareti üzerine yoğunlaşan Oldendorff hızlıca büyür ve Almanya’nın en büyük kuruyük denizcilik firması olur.

Oldendorf web sitesine https://www.oldendorff.com/ adresinden ulaşabilrsiniz.

 

OLDENDORF 2016

Oldendorf bünyesinde Filipinler, Türkiye, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Çin, Livtanya ve Hırvatistan gibi artık denizcilikte yer tutmuş ülkelerden denizciler çalıştıran bir firma. Söylemeliyiz ki bu gibi firmalara giderken çok uluslu bir gemide çalışmayı kabul etmelisiniz.

Başvuru yapmak için https://www.oldendorff.com/pages/teamwork/career adresinden karşınıza çıkan 2 adet formu doldurabilirsiniz. Bir tanesi klasik başvuru formu diğer ise bir takım mesaleki sorularla yabancı dilinizi ölçmeye yaran bir matrixtir. Bu gibi firmalarla çalışmak için simsarlarla iletişime geçerek paranızı çöpe atmayınız.

OLDENDORF 2016 MAASLARI

Bir kez daha tekrar etmek isteriz ki sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

 

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika (varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kaptan/Baş Müh 8.100 USD 4+1 (ikramiye dahil)

2.Kaptan/2.Mühendis 6.800 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 4.300 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 3.400 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Reis/Aşçı/Fiter/Lostromo 2.100 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Usta Gemici/Yağcı 1.600 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Ayrıca Senior Kaptan/Baş Mühendis için fazlanda 500 usd aylık ödendiğini belirtmek isteriz.